Kawa co nam daje?

Jestes osoba zainteresowana skutkami kawy oraz chcesz sie dowiedziec jak mozna ja przyrzadzic w nie banalny sposob? Na naszej stronie dowiesz sie wszystkich tych rzeczy oraz wiele wiele innych....

KAWA MROŻONA

W sezonie letnim prawdziwym przysmakiem dodającym orzeźwienia w upalne przedpołudnie jest wyborna kawa mrożona. Sposób jej przyrządzania jest wiele w zależności od preferencji konsumentów oraz dodatków, jakie wzbogacają napój. Poniżej jeden z przepisów na smakowitą kawę mrożoną:

Składniki:

- dwa żółtka

- 0,5 l mleka

- 10 – 15 dag cukru (w zależności od tego jak słodkie napoje lubimy)

- łyżka kawy

- wanilia

Najpierw zabierzmy się za przygotowanie masy z mleka i jajek. Jest ona bardzo podobna do tej wykorzystywanej do lodów. Zanim jednak zamrozimy uzyskaną mieszankę mleczno-jajeczną konieczne jest dołączenie do niej naparu kawowego. Następnie pojemnik z masą nasączoną kawą wsadzamy bezpośrednio do zamrażalnika. po zamrożeniu ubijamy przez chwilę mikserem oraz ponownie mrozimy. Dobra masa powinna być w postaci półpłynnej. Kawę mrożoną podaje się zawsze w wysokich szklankach napełnianych do ¾ wysokości naczynia. Zazwyczaj przybierana jest warstwą bitej śmietany posypanej kakao lub wiórkami czekoladowymi.  

Zdjęcia

Załączniki

Kawa rodzaje kawy, przepisy - portal caffe.net.pl � 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.