Kawa co nam daje?

Jestes osoba zainteresowana skutkami kawy oraz chcesz sie dowiedziec jak mozna ja przyrzadzic w nie banalny sposob? Na naszej stronie dowiesz sie wszystkich tych rzeczy oraz wiele wiele innych....

Kawa po wiedeńsku

Kawa po Wiedeńsku jak wskazuje sama nazwa pochodzi z Wiednia w którym to po raz pierwszy ją przygotowano. Sekretem prawdziwej kawy po wiedeńsku poza jej niesamowitym smakiem i aromatem jest również to iż jest to wystawna propozycja kawy, której nie spożywamy w pośpiechu lecz celebrujemy jej spożywanie. Bardzo ważny poza smakiem jest wygląd kawy oraz towarzystwo w jakim ją pijemy. Tradycyjna oryginalna kawa po wiedeńsku podawana jest zawsze w towarzystwie jakiegoś deseru lub wyśmienitego ciasta. Tradycją jest podawanie jej w szerokiej filiżance.

Oto prosty ale jakże smaczny sposób przygotowania kawy po wiedeńsku w warunkach domowego zacisza. Potrzebna będzie świeża , wysokiej jakości mocna kawa. Kawę przygotowujemy w kawiarce lub ekspresie pod ciśnieniem . Warto zachować prawidłowe proporcje czyli dwie czubate łyżeczki kawy na filiżankę napoju. Następnie przelewamy do filiżanki dekorujemy prawdziwą bitą śmietaną ( odradzamy bitą śmietanę w spreju) oraz dekorujemy prawdziwą tarta gorzką czekoladą.  

Zdjęcia

Załączniki

Kawa rodzaje kawy, przepisy - portal caffe.net.pl � 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.