Kawa co nam daje?

Jestes osoba zainteresowana skutkami kawy oraz chcesz sie dowiedziec jak mozna ja przyrzadzic w nie banalny sposob? Na naszej stronie dowiesz sie wszystkich tych rzeczy oraz wiele wiele innych....

Kawa zielona

Kawa wyjątkowy napój bez , którego znaczna część ludzi na świecie nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Jednym wystarczy filiżanka dziennie inni sięgają po nią zdecydowanie częściej . Co sprawia iż tak chętnie po nią sięgamy ? Z pewnością jej wyjątkowy , smak, aromat i oczywiście zawartość kofeiny , która pobudza nasz organizm e efekcie czego czujemy przypływ tak nam potrzebnej energii.

Hodowane i uprawiane dzisiaj odmiany kawy pochodzą od dzikich drzewek kawy rosnących na terenach dzisiejszego Sudanu i Etiopii. Kawa w zasadzie zbierana jest przez cały rok. Okres jej wzrostu i dojrzewania wynosi około 9 miesięcy. Najkorzystniejsze warunki do jej wzrostu występują na wysokogórskich zielonych zboczach Andów. Kawa zbierana jest w postaci ziaren oddzielanych od resztek czerwonego owocu przypominającego wisienkę. Jest to bardzo cenny surowiec zważywszy iż z 4 kilogramów owoców uzyskać można tylko 1 kg zielonych ziaren. Surowa zielona kawa stanowi element handlu międzynarodowego. Do handlu detalicznego trafia kawa zielona poddana procesowi obróbki termicznej czyli tzw. prażenia. Obecnie na rynku bardzo dużą popularnością cieszy się kawa tzw. zielona czyli ta pierwotnie pozyskiwana z plantacji nie poddawana żadnym procesom obróbki termicznej Jej ceny są bardzo wysokie ponieważ panuje powszechna już o opinia co do jej wyjątkowych właściwości odchudzających.

O tym iż kawa ułatwia przemianę materii wiadomo było już od dawna , jednak należy pamiętać iż stosowanie zielonej kawy może być tylko jednym z elementów procesów odchudzania. Jej przyjmowanie musi zostać poparte zastosowaniem właściwej diety i choćby minimalnym ale jednak wysiłkiem fizycznym. Jeśli liczycie iż picie zielonej kawy , która notabene nie należy do smacznych napoi czy też przyjmowanie kapsułek zawierających zieloną kawę ( suplementów diety) sprawi iż utracicie zbędne kilogramy to jesteście w błędzie. Efekt który osiągniecie z pewnością będzie krótkotrwały. Czym jest więc zielona kawa i jaki jest jej sekret?

Otóż zielona kawa to ta sama kawa która dobrze znamy i której niejednokrotnie próbowaliśmy tyle tylko ,że nie poddana procesowi prażenia. W związku z tym nie posiada ona tak dobrze znanego nam koloru smaku i aromatu, który zyskuje wskutek obróbki termicznej. Sekret tkwi w zawartości kwasu chlorogenowego. Jest to substancja która jest antyoksydantem. Antyoksydant ten w praktyce powoduje obniżenie wchłaniania cukru, co z kolei powoduje sięganie prze z organizm po zapasy zgromadzonego przez organizm tłuszczu.

Kawa rodzaje kawy, przepisy - portal caffe.net.pl � 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.