Kawa co nam daje?

Jestes osoba zainteresowana skutkami kawy oraz chcesz sie dowiedziec jak mozna ja przyrzadzic w nie banalny sposob? Na naszej stronie dowiesz sie wszystkich tych rzeczy oraz wiele wiele innych....

Zielona kawa - skuteczny specyfik na odchudzanie

Pojawiła się stosunkowo niedawno i od razu stała się prawdziwym hitem traktowanym nie tyle, jako przysmak, ale zwłaszcza suplement diety, mający przynosić zbawienne efekty w procesie odchudzania. Zielona kawa, bo o nią tutaj chodzi, wywołała duże zamieszanie wśród specjalistów, których opinie na temat tego specyfiku są wyjątkowo podzielone. Według sądów niektórych lekarzy rzeczywiście właściwości oryginalnego naparu kofeinowego tego gatunku mogą wspomóc skutecznie walkę ze zbędnymi kilogramami, inni natomiast nie są do tej teorii w pełni przekonani. W czym więc tkwią wątpliwości?

Charakterystyczny, wydawać by się mogło nienormalny, kolor owego rodzaju ziaren jest po prostu naturalną postacią nasion kawowca. Świeże owoce, pozbawione zabiegów fermentacji oraz palenia mają właśnie taką barwę. Nie ma więc wbrew powszechnemu stereotypowi żadnych barwników oraz środków chemicznych, które miałyby odpowiadać za nietuzinkowy odcień zielonej kawy. Rezygnacja z wyżej wymienionych zabiegów tradycyjnych dla pozostałych odmian, sprawia również, że kawa nie posiada praktycznie żadnego aromatu a jej posmak jest mocno kwaskowaty. Generalnie pod względem doznań fundowanych podniebieniu nie ma zbyt wielkiego szału, bowiem napar nie wyróżnia się łagodnością, lekkością konsystencji czy subtelnością smaku tak jak ma to miejsce przy klasycznych kawach po jakie sięgamy na co dzień i do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Najczęściej więc zielona mieszanka zyskuje uznanie wyłącznie u koneserów będących zagorzałymi smakoszami jak również u desperatów marzących o pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

O rzekomych właściwościach odchudzających kawy poinformowali naukowcy amerykańscy, a dokładniej specjaliści z Santa Margarita oraz San Antonio, którzy zajęli się dwumiesięcznym prowadzeniem wnikliwej analizy ciężaru ciała badanych pacjentów. Poddani obserwacji zostali podzieleni na dwie grupy – jedna otrzymywała ekstrakt z zielonej kawy, druga z kolei placebo. Na bieżąco kontrolowano proces spalania kalorii i w konsekwencji okazało się, że ci, którzy regularnie przyswajali zieloną kawę zgubili o trzy kilogramy więcej. Zarówno pierwszemu jak i drugiemu gronu badanych nakazano przestrzeganie rygorystycznej diety wynoszącej równo 1200 kalorii dziennie. Dzięki temu można było już na wstępie odrzucić hipotezę, że skutkiem lepszego wyniku pierwszej grupy odchudzających były zdrowsze nawyki żywieniowe.

Po analizach trwających przez dwa miesiące wyciągnięto konkretne wnioski, że zielona kawa może w znaczącym stopniu sprzyjać traceniu na wadze. Określono ją jako katalizator, który przyspiesza przemianę materii i tym samym wspomaga odchudzanie. Dla części naukowców przedstawione przez Amerykanów wyniki badań nie okazały się jednak wystarczająco przekonujące. Mimo wszystko padła teoria, że pozytywny efekt uzyskiwany jest przez zawarty w kawie zielonej ACG a zatem kwas chlorogenowy, który hamuje przyswajanie cukrów. Tym samym nie odkładają się one w naszym organizmie jako tłuszcze. Poza tym, picie tego napoju kofeinowego daje sposobność oczyszczenia się z toksyn, bowiem kawa zielona posiada antyoksydanty.

Do odchudzania z wykorzystaniem kawy zielonej warto jednak podejść racjonalnie. Nie należy traktować owego napoju, jako panaceum na zbędne kilogramy, zaś warto uświadomić sobie, że produkt ten włączony może być do codziennego jadłospisu w postaci suplementu, który ma pomagać w odchudzaniu a nie je gwarantować. Nie jest to więc złoty środek na otyłość, a jedynie swego rodzaju „wspomagacz”, jaki z pewnością nie zastąpi nam zdrowego trybu życia, ruchu oraz zróżnicowanej i lekkiej diety.

Kawa rodzaje kawy, przepisy - portal caffe.net.pl � 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.